W Twoim mieście relatywnie szybko wznoszone są hale produkcyjne, magazynowe, etc? Zastanawiasz się, w czym tkwi ich sukces - czy w wydajności pracy pracowników, czy też może w większym zasobie siły roboczej, a może w odpowiednich narzędziach i urządzeniach? Zapewne wszystkie te czynniki są sumą składową tego procesu, ale jest jeszcze jedna rzecz, która zajmuje priorytetowe miejsce. Jest nią oczywiście materiał budowlany. To on sprawia, że budowa przebiega nie tylko szybko, ale i sprawnie.
W dzisiejszych czasach najbardziej rozpowszechnionym materiałem budowlanym są płyty warstwowe. Wielkogabarytowe hale z płyt warstwowych można wznieść w przeciągu nawet kilkunastu tygodni, a nawet w okresie 30 dni.
W czym tkwi ich sukces? Po pierwsze w tym, że wznoszenie budynków z płyt warstwowych sprowadza się do trzech podstawowych czynności - wylania fundamentów i posadzki, zbudowania odpowiedniego stelażu i odpowiedniego przymocowania płyt warstwowych.
Ponadto, płyty warstwowe są materiałem, który odznacza się lekkością, doskonałymi właściwościami izolacyjnymi zarówno pod względem termicznym jak i akustycznym, dzięki czemu właściciel nie musi martwić się o odpowiednie ocieplenie budynku. A do tego jest materiałem bardzo estetycznym, co sprawia, że wzniesiony budynek nie wymaga dodatkowych elewacji.
Płyty warstwowe stosowane przy budowie wszelkiego rodzaju hal sprawiają, że prace mogą być wykonywane o dowolnej porze roku. Ale tylko pod jednym warunkiem, że wcześniej zatroszczymy się o odpowiednie przygotowanie podłoża, a więc o przygotowanie fundamentów.